top of page
  • Yazarın fotoğrafıBusemsi Biri

Hisler : Aşk ve Kaygı 3

Aynı konu başlığının üçüncü bölümünden herkese selam ! O kadar derine inilebilecek uzun bir konu ki nasıl sonlanacak hiç bilmiyorum doğrusu. Bugün bu başlıktaki sadece aşk kavramını ele alalım ve kaygıları bir kenara bırakalım. Evet bugün konumuz en saf haliyle aşk.


Size göre aşk nedir? Bu soruyla başlamak istiyorum. Bu soruyu biraz fazla sorabilirim sizlere ama gerçekten çok merak ediyorum. Öyle bir kavram ki bu zamana kadar herkesten bambaşka çok güzel bazen de umutsuz tanımlar duydum. Kimisi aşk kelimesinin varlığına inanmazken kimisi de kör kütük bu duyguya sarılmış durumda. Ya da benim gibisiniz. Yani her şey dozunda..

Eskiden sadece aşkı değil her duyguyu en uç düzeyde yaşardım. Basit bir üzüntüye dünyanın sonuymuş gibi , basit bir mutluluğa da hayatım sanki tekrar başlamış gibi yaklaşabiliyordum. Sonrasında bu duyguları en uç notada yaşamanın beni çok kolay yıktığını fark ettim ve kendimi bir şekilde frenledim. Bu konuların içinde aşk da var tabii. Eskiden sevgilimi hayatımın merkezine koyar dünyam onun etrafında dönerdi. O ne derse onu yapar , gün içindeki kendi aktivitelerimden , eylemlerimden ödün verip onun planlarına uymaya çalışırdım. Bu çok ama çok sağlıksızca bir davranış. Eğer bu tarz hareketlerde bulunuyorsanız ve bunun farkındaysanız hatta tam şu an fark ettiyseniz bile kendinizi bir şekilde frenlemek için bu günden sonra bir şeyler yapmanızı öneririm. Çünkü karşı tarafta pek bir değeriniz kalmıyor zaman geçtikçe.


Her neyse aşk diyerek konuya girip böyle kötü şeylerden bahsedip sizi aşka küstürmek gibi bir niyetim yok. Aşk benim son bir yıldır çok büyük karmaşalar yaşamamı sağlayan bir duygu ama en çok da mutlu etti beni bu tatlı duygular. Düşünsenize sadece kendiniz gibi davranıyorsunuz ve karşınızda sizi kendiniz olduğunuz için seven , sizin hareketlerinize uyum sağlayan , birlikte çeşitli aktiviteler yapıp eğlendiğiniz biri var. En önemlisi de şu size saygı duyan , sizin fikirlerinizi önemseyen , üzülmenize dayanamayıp üzülmemeniz için elinden geleni yapan , sizi kırmayan , eleştirmeyen ve bu şekilde bir çok güzel özellik ekleyebileceğim biri var hayatınızda. O insan şu an hayatınızda ise bu yazdıklarımı okurken benim gibi gülümsediğinizi ve gözlerinizin önüne o kişinin ya da o kişiyle birlikte hatıralarınıza kazınmış eğlenceli bir anın film şeridi gibi geçtiğini hissedebiliyorum. Eğer o insan hayatınızda değilse de üzülmeyin elbet bir gün karşınıza çıkacaktır. Geç olsun güç olmasın diyelim :)


Sizin için aşk tam olarak nedir? Bu konuda sohbet etmeyi çok isterim. Yorumlarınızı bekliyor olacağım.


Sevgiyle kalın..


6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page