top of page
  • Yazarın fotoğrafıBusemsi Biri

Hisler : Aşk ve Kaygı

Herkese selamm! Bildiğiniz gibi mutlu bir ilişkinin içindeyim. Hayatımda yaptığım ilk ve tek klişe olarak en ummadığınız anda sevgili okurlar.. En ummadığınız anda.. Tabi bu mükemmel ilişkinin temelinde sevgili sevgilimin haberi olmadan ruhu bile duymadan yaşadığım bazı kaygılar maalesef oluyor.. Bir çoğunuzun ilişkilerinde yaşadığı kaybetme korkusu da bu kaygılar sıralamasının birinci sırasında yer alıyor. Bayrağı sallaya sallaya önden gidiyor :)


Öncelikle tavsiye bir partnerinize açık olmanız. Merak etmeyin karşınızda sizi gerçekten seven doğru insan varsa sizin manyak olduğunuzu falan düşünmeyecektir. Zaten böyle bir tepkiyle karşılaşırsanız usulca orayı terk edin. Emin olun daha iyi. Her neyse sevgili okurlarım partnerinize açık olun demiştik. Sen bunu uyguladınmı diye soracak olursanız bir yılın sonunda uygulamayı başardım. Ona ne hissedersem söyledim. Kötü hissettiğimde , bir hareket ya da lafından rahatsız olduğumda. Eğer kendinizi , nedenlerinizi güzelce açıklayıp güzel bir dil kullanırsanız olumsuz bir geri dönüş almazsınız. Çok düşük bir ihtimal sonunun olumsuz olması. Dediğim gibi zaten olumsuz oluyorsa mümkünse orayı da terk edin.


Tavsiye iki özgüveninizi asla kaybetmeyin. Bu gerçekten önemli eğer siz kendinizi ezmeye kalkarsanız karşınızdaki insan da sizi ezecektir. Kendinizden emin bir şekilde hislerinizi açıklayın. Kadın erkek ayırmak istemiyorum ama özellikle kızlar demek zorunda hissediyorum bu toplumda. Sorunun sizde olduğunu düşünmeyin bunu bir sorundan çok iletişim şekli olarak görmeye çalışın ne siz karşınızdaki insanı manipüle edin ne de karşı tarafın manipülesine uğrayın. İlerleyen başlıklar için tam şu an ilişkilerde manipülasyonlar notunu almış bulunmaktayım çünkü bu derin bir konu.


Tavsiye üç hayır demeyi öğrenin. Lütfen lütfen lütfen. Bunu sizlere tavsiye ettiğim için arkadaşlarım ve ailem eminim bana gülüyordur çünkü hala üstünde çalıştığım bir durum. Özellikle sevdiğiniz insan hevesle sizden bir şey istiyorsa biliyorum ki hayır demek gerçekten çok zor ama unutmayın kimse hayatınızın merkezinde olmamalı her zaman ilk önce siz olmalısınız. O yüzden eğer sizden istenilen şey uyguladığınızda sizi rahatsız edecekse hayır demeyi ihmal etmemeniz gerek. Belki bu verdiğim en zor tavsiye ya da değil. Benim için öyle ama sizi bilemem tabii :)


Bir sonraki yazımın konusunu da belirlediğime göre şimdilik yavaştan bu yazımı sonlandırabilirim. Her türlü soru , yorum ve eleştirilerinize açık olduğumu tekrardan hatırlatmak isterim..Sevgiyle kalın...


10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page